Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Ayakkabı Nasıl Yıkanır?

Yazar: Oğuz Okunma Sayısı: 8204 Yayınlanma Tarihi 28 Oct 2017 Yorum: 0

Şehir efsanesi olayına dönmüş bu konuya açıklık getirmek istedik. Çünkü her kafadan ses çıkmakta. Kimileri yıkanır derken kimileride kesinlikle buna karşı. Tabi burda dikkat edeceğimiz nokta hangi ayakkabılar yıkanır yada yıkanmaz olmalı. Bununlada başlayabiliriz.

Çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak aslında normal bir eylemdir. Ama hepimizin ayakkabıların zarar göreceği endişesini duyarız. Bazı önlemler alarak bu işlemi uygularsak herhangi bir sorunla karşılaşmadan tertemiz ayakkabılara kavuşabiliriz. Kirlenen ayakkabılarımızı eski temiz rengine kavuşturmak için belli programlarda makineye atmamız gerekir. Fakat bilinçsiz bir şekilde gerçekleştireceğimiz ayakkabı yıkama işlemi , ayakkabınıza zarar verebilmektedir.

Öncelikle dikkat etmemiz gereken en önemli konu , ayakkabının makinede yıkamaya uygun olması genelde ayakkabının iç kısmında bu ibare yer alır , hatta hangi programda ve kaç derecede yıkamanız gerektiği de bu etiket üzerinde yazmaktadır.

Özellikle beyaz spor ayakkabılar çabuk kirlendiğinden dolayı yıkanmak isterler, renginin dönüşmemesi için beyaz kıyafetlerle birlikte atınız. Aldığınız gibi tertemiz bir ayakkabı ile karşılacaksınız.

PÜF NOKTASI : Ayrıca çamaşır makinasında ayakkabı yıkamak ile ilgili çok önemli bir püf noktasını sizlere bildirmek isterim , ayakkabıları makineye atmadan önce varsa boş bir yastık kılıfı içerisinde ya da kullanmadığın bir perdeden yapacağınız torba içerisinde atınız. Bu şekilde hiçbir zarar görmeden yıkanma işlemi tamamlanacaktır. 

Ayakkabılar için 30-40 derece sıcaklık oldukça idealdir, ne eksik ne fazla bu aralıkta yıkamaya özen gösterin. Program seçiminde ise çamaşır makinenizde spor kıyafetleri bölümü varsa onu yoksa karışık veya sentetik programlarında yıkayabilirsiniz.Benzer Konular
Yorumlar
Yorum Yap